Technologie nabízených produktů

Nábytek do škol bývá obvykle soustředěn v centrálních a veřejných místech školy, kromě funkčních kritérií jsou tedy důležité i estetické vlastnosti. Nábytek je nabízen v různých velikostech a konfiguracích. Sortiment představuje dva typy materiálů, které je možno použít. Dřevotříska s nobilitovaným nátěrem či v barvě dle vzorníku. Další variantou je přírodní leštěná překližka z břízy a bukový nákližek. Samozřejmostí je použití nátěrů s velmi nízkým obsahem formaldehydu.

Psací stůl je vyrobený ze dřeva a konglomerátu, potažený matným umělohmotným povrchem o síle 0,9 mm. Tloušťka desky je 20 mm, obvodové lemování je z masivního buku a je zasazeno v laminátu s radiálním řezem. Zaoblené rohy mají poloměr od 3 mm, jsou svařovány elektrickým obloukem. Lakováno tepelně zpracovaným epoxydovým práškem.

Nosná konstrukce obvykle sestává ze čtyř pilířů ocelových trubek 40 × 1,5 mm. Zakřivení se provádí za studena a je svářeno elektrickým obloukem, lakováno epoxydovým práškem tepelně zpracovaným v tepelném tunelu na 220 °C, odmaštění a fosfátování taktéž.

Pracovní deska je upevněna pomocí plechových lisovaných žeber do obdélníkového trubkovitého vzoru, díky čemuž jsou šroubované spoje ještě pevnější.

 

technologie.jpg